...czyli Ani różne różności i dziwactwa...

***
SZANUJMY SWOJE PRACE

Wszystkie prace, zdjęcia i teksty zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej zaznaczam to). Nie zezwalam na ich kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek sposób bez mojej zgody.

***
sobota, 26 marca 2011

Na wstępie pochwalę się, że otrzymałam wyróżnienie za tę karteczkę na blogu Let's Ink It Up. Bardzo mnie to ucieszyło:)

Udało mi się dziś dokończyć kartkę, którą przygotowywałam zgodnie z wyzwaniem mapkowym Sketch Saturday#147 i kolorystycznym CR84FN Color Challenge#20, ale oczywiście nie zdążyłam. No trudno - najważniejsze, że z karteczki jestem zadowolona:)

 

Zwijane kwiatuszki zauroczyły mnie już dawno temu, aż w końcu postanowiłam je sama zrobić :)

Ostatnio odkurzyłam kredki, kupiłam sobie pędzelki do akwareli i od razu je wypróbowałam na tym stempelku - maluje się o niebo lepiej:

A na torcie glossy accent - wygląda prawie jak prawdziwy lukier;)

Karteczkę zgłaszam na wyzwania:

  • Creatalicious Challenges # 20 - Two Tone/ Colours
  • Everybody Art Challenge #134 - Happy Birthday
  • Let's Ink It Up - Challenge #11 - Die Cuts/Punches

Życzę Wam udanego weekendu:)

poniedziałek, 21 marca 2011

Skasowałam sobie post:/

Bardzo intensywnie myślałam nad tymi tajemnicami - wcale to nie takie proste - bo ja jestem taki zwykły szary ludek i niespecjalnie jestem intrygująca i tajemnicza - no ale coś tam udało mi się wyłuskać:

1. Straszny śpioch ze mnie - uwielbiam spać, a najbardziej kiedy rano trzeba wstawać do pracy.

2. Jestem totalnie nieuporządkowana i niesystematyczna - zawsze wszystko robię na ostatnią chwilę - i choć nie raz dostałam nauczkę to nie umiem tego zmienić.

3. Wrażliwiec ze mnie - łatwo się wzruszam - byle głupota i już mam oczy mokre.

4. Wykazuję silną tendencję do chomikowania różnych rzeczy - ku rozpaczy mojego Męża;) - "bo może kiedyś się przydadzą" - zazwyczaj się nie przydają;)

5. Jestem sentymentalna - łatwo się przywiązuję do przedmiotów a potem ciężko mi się z nimi rozstać.

6. Czekoladomaniaczka ze mnie - nie wiem czy to akrat jest tajemnicą;) - czekolada zawsze i wszędzie, pod każdą postacią:)

7. Jestem urodzoną pesymistką - i zawsze wolę się miło zaskoczyć niż rozczarować.

8. W dzieciństwie bawiłam się w swoją własną fryzjerkę - namiętnie wycinałam sobie grzywkę - najczęściej chowając się za lodówką...

9. Kocham taniec i nigdy sobie nie daruję, że zrezygnowałam z zespołu tanecznego.

10. Marzę o kursie fotografii.

Z rozpędu bym mogła jeszcze kilka punktów napisać;)

Nie będę nikogo wyznaczać do zabawy - kto do mnie zagląda i ma ochotę podzielić się tajemnicami na swoim blogu - zapraszam:)

niedziela, 20 marca 2011

Fejferek zaprosiła mnie do zabawy w 10 tajemnic i tak siedzę i myślę - czy jest takich 10 rzeczy, których o mnie nie wiecie? Pewnie tak - jak wymyślę jakich, to napiszę;)

Ja już po Skrapowisku - bardzo było sympatycznie, naoglądałam się pięknych prac, obkupiłam się w papierki i stempelki, pomacałam różne scrapowe cuda, ponatychałam i chciałabym jeszcze;) Żałuję tylko, że nie zdążyłam przygotować prac konkursowych, ale doba za nic nie chce mieć 48 godzin... 

Idę się porelaksować i zebrać siły przed kolejnym tygodniem pracy - w poprzednim dzieciaki dały nam nieźle w kość - na przesilenie zimowo - wiosenne reagują zwielokrotnionym poziomem energii, siły głosu i nieposłuszeństwa - całkiem odwrotnie do poziomu energii wychowawczyń;)

PS. Dziękuję za komentarze:)

niedziela, 13 marca 2011

Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa - dzięki nim mam motywację,by dalej tworzyć.

nonia82 - Skraplift to dosłownie ściągnięcie czyjegoś skrapa, czyli skopiowanie cudzej pracy (z podaniem autora oryginału i za jego zgodą) w jak najwierniejszy sposób (oczywiście w miarę możliwości, również technicznych i materiałowych). Stopień wierności oryginałowi może być różny, jeśli liftujesz sobie sama dla własnej przyjemności - dowolność jest absolutna. Można wykorzystać tylko układ albo pilnować dokładnie każdego szczegółu, łącznie z kolorystyką dodatków i motywem na zdjęciu. Należy po prostu robić tak, żeby powstał własny ładny skrap, w miarę możliwości technicznych i materiałowych - podobny do oryginału.

Takie odtworzenie ma na celu szkolenie warsztatu, wypróbowywanie nowych technik, zestawów kolorystycznych, układów elementów itd., oraz po prostu dobrą zabawę. (źródło - forum Scrappassion).

***

A dzisiaj mam do pokazania męską kartkę urodzinową, na specjalne zamówienie koleżanki z pracy. Skończyłam ją dosłownie przed paroma minutami. Powstała według jednej z archiwalnych mapek Mojo Monday (trochę ją odwróciłam). 

I stwierdzam jedno -nie umiem robić męskich kartek;)

Zbliżenie - ramka potraktowana distressem Vinitage Photo, glimmer mistem i crackle accent:

No to by było na razie tyle.

Życzę Wam miłego niedzielnego popołudnia a sama czekam na gości:)

piątek, 11 marca 2011

I znów piątek...kiedy ten tydzień minął??

W końcu udało mi się sfotografować kartkę, o której pisałam w poprzednim poście. Poprawiłam ją trochę - bo czegoś mi brakowało - i crackle accent to było właśnie to;)

Kartka jest liftem pracy Beatriz Jennings, zaproponowanej w Diabelskim Młynie. Bardzo mi się spodobała i lift wykonałam bardzo wiernie.

Kartka oryginalna

I moja praca:

I zbliżenia:

Kartkę dodaję do wyzwań :

  • A Spoonfull Of Sugar - Challenge #142 - Anything with a vinitage/shabby theme
  • Let's Ink It Up - Challenge #10 - Embossing
  • Simon Says Challenge - Anything Goes

***

Idę jeszcze coś potworzyć:) A w następny weekend - Skrapowisko w Łodzi:D Już nie mogę się doczekać!!

PS. miękkie.kapcie - może jeszcze nic straconego?

wtorek, 08 marca 2011

Powoli, bo powoli, ale najważniejsze, że wraca chęć do tworzenia. W niedzielę miałam trochę więcej czasu i zmajstrowałam dwie karteczki. Jedną muszę jeszcze poprawić, ale drugą mogę zaprezentować.

Powstała według mapki wyzywankowej na blogu Warszawa Craftuje. Przyjemnie się z tą mapką pracowało, a wyszło skromnie i wiosennie - zielono, motylkowo i świeżo:) Tylko zdjęcia kiepskie...

I front:

Użyłam papierów z serii Idylla ze scrap.com.pl, dodałam cieniowania i glossy accent na kwiatkach, dzięki czemu są szkliste i nieco wypukłe.

Kartkę zgłaszam na wyzwanie Cute Card Thursday # 154 - Signs of Spring!

***

Wszystkim zaglądającym tu Kobietom (i sobie zresztą też) życzę w dniu naszego Święta, abyśmy były doceniane i szanowane przez mężczyzn, ale przede wszystkim żebyśmy same siebie szanowały doceniały i znały swoją wartość...

 
1 , 2