...czyli Ani różne różności i dziwactwa...

***
SZANUJMY SWOJE PRACE

Wszystkie prace, zdjęcia i teksty zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli jest inaczej zaznaczam to). Nie zezwalam na ich kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek sposób bez mojej zgody.

***
Blog > Komentarze do wpisu

Magnoliowo cz.1

Jakiś czas temu zakupiłam, a właściwie odkupiłam od pewnej osoby zestaw do wyszywania z z kanwą z podmalowanym tłem. Obrazek ogromnie mi się podobał i nie mogłam się wręcz doczekać, kiedy postawię na nim pierwsze krzyżyki.

Niemal w tym samym czasie Justyna-Maleństwo zamieściła wpis, w którym prezentowała efekty swojej pracy na takiej kanwie - nawet tej samej firmy - w tym także jej blaski i cienie. Przyznam, że jej słowa zrodziły we mnie pewne obawy, ale mimo tego zabrałam się ochoczo do igły i mulinek:)

Początki były straszne. Najpierw miałam problem - od czego zacząć - bo krzyżyki na kanwie nijak się miały do tych na wzorze. W końcu znalazłam według mnie odpowiednie miejsce i zaczęłam robótkę. I znów kłopot - kanwa była bardzo sztywna, a że jest dość duża - to zupełnie nie wiedziałam, jak mam ją trzymać, aby dało się wyszywać i było w miarę wygodnie. A może już trochę się odzwyczaiłam? Z tym jednak też sobie poradziłam i po początkowym żółwim tempie zaczęło iść mi coraz lepiej. Zauważyłam też, że od dawna moje krzyżyki nie były takie równe;P  A im więcej krzyżyków przybywa- tym bardziej mi się podoba:)

Z racji tego, że coś niecoś już widać to mogę tu zaprezentować:)

Miłej niedzieli:)

PS. Kolory mogą być trochę przekłamane, niestety mój laptop znów odmówił posłuszeństwa, a na komputerze męża są nieco inne ustawienia monitora...

niedziela, 17 marca 2013, rosse5

Polecane wpisy

  • Magnoliowo cz.3

    Papierki poszły trochę w odstawkę, za to do łask wrócił haft. Po troszeczku, po troszeczku i wszystkie krzyżyki w magnoliach postawione! Teraz jeszcze tylko, a

  • Magnoliowo cz.2

    Wracam:) Tak jak przewidywałam od dłuższego czasu - bo były już ku temu przesłanki - mój laptop ostatecznie odmówił współpracy. Trochę to trwało, ale mam już no

  • Bzzzz....

    Melduję, że herbaciany obrazek jest już gotowy i czeka na oprawienie - chciałabym pokazać go już w pełnej krasie. A tymczasem prezentuję mini-hafcik, jaki popeł

Komentarze
rossaewcia
2013/03/17 17:27:24
Przepiękna będzie ta magnolia, z własnego doświadczenia wiem że ciężko na takiej kanwie wyszywać. Ale nie zrażaj się efekt wart jest trudu w niego włożonego. Krzyżyki są tak równe dzięki sztywnośći kanwy. Wyszywałam różę z zestawu Coricamo i mam jeszcze 2 kanwy z tej firmy zapoczęte. Pozdrawiam i będę tu często zaglądać.
-
Gość: Anja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/17 17:59:38
Piękne magnolie!! kolory bardzo ładne i wszystko tak dokładnie zrobione. Super!!
pozdrawiam
-
Gość: niemy_film, *.dynamic.chello.pl
2013/04/08 20:51:02
O jej jak Ty to tak pięknie wycieniowałaś? :) Ślicznie wyszło :)
-
2013/04/10 13:40:33
Dziękuję Wam za miłe słowa:)
niemy_film - to praca według wzoru, kolorki są określone, samej pewnie byłoby mi ciężko uzyskać taki efekt cieniowania;)